1397/09/27 - React Native

 نوشتن برنامه هایی که روی پلتفرم های مختلف اجرا شود، یکی از آرزوهای همیشگی برنامه نویسان و توسعه دهندگان بوده است. چنانچه در این زمینه، زبان ها، کتابخانه ها و فریم ورک هایی نیز ارائه شد که چندان موفق نبودند. انتخاب یک فریم ورک درست برای یک سیستم جاوا اسکریپت جدید، برنامه یا وب سایت امروزی، یکی از دغدغه های شرکت ها شده است. این موضوع می تواند تأثیر مستقیمی بر روی دوام، توانایی، نگهداری کد و مقیاس پروژه ی آینده تان داشته باشد.
استفاده از کتابخانههای تولید رابط کاربری بر پایه جاوا اسکریپت، در کار طراحی سایت رو به افزایش است. یکی از محبوبترین این کتابخانهها، React یا ReactJS نام دارد. این کتابخانه توسط فیسبوک در سال 2013 منتشر شد و به دلیل سرعت بالا و سادگی خاصی که داشت، سریعا مورد توجه قرار گرفت. فیسبوک در سال 2015، فریم ورک جدید و بسیار قوی، به نام React Native را ابتدا برای IOS، سپس برای Android ارائه داد که قابلیت ساخت اپلیکیشن، تنها با استفاده از جاوا اسکریپت و کتابخانه ی React را فراهم می کرد. بنابراین، توسعه دهندگان دیگر نیاز به نوشتن کداهای جداگانه برای سیستم عامل های مختلف نداشتند و صاحبان کسب و کار و استارت آپ ها به توسعه دهنده هایی دسترسی پیدا کردند که برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس اپلیکیشن طراحی می کردند. همین ویژگی و پشتیبانی قوی شرکت بزرگی مانند فیس بوک باعث شده است که روز به روز شاهد پیشرفت این فریم ورک باشیم. اپلیکیشن های قدرتمند و مشهوری مانند Instagram، Skype، Pinterest و Uber از جمله برنامه های توسعه داده شده به وسیلهReact Native هستند.
از مزیت های React، متن باز بودن آن است و کاربر می تواند در صورت لزوم،کامپوننت های مورد نیاز خود را ایجاد کند یا از کامپوننت دیگر افراد استفاده کند که این خود، باعث بالا رفتن سرعت و سادگی کار می شود. همچنین به دلیل وجود استایل CSS مانند و JSX، ساخت رابط کاربری های زیبا و جذاب راحت تر است.
لازمه فراگیری React Native، آشنایی با برخی مفاهیم اولیه React، مانند JSX و کامپوننت ها می باشد و اگر از قبل با این مفاهیم آشنایی دارید، باید مفاهیم خاص React Native مانند کامپوننت های Native را یاد بگیرید. شما برای توسعه اپلیکیشن اندروید و IOS خود نیازی به استفاده از اندروید استودیو و Xcodeندارید و می توانید از هر ادیتوری استفاده کنید و لذت ببرید.
online support